Sirenes blijven stil maandag

16

safe_image.phpOmdat het maandag 1 april aanstaande Tweede Paasdag is, komt de maandelijkse sirenetest te vervallen.

Normaal gesproken wordt op iedere eerste maandag van de maand om 12.00 uur de sirene getest. Op maandag 1 april is dit niet het geval. Op nationale feestdagen, Dodenherdenking en religieuze feestdagen wordt de sirene nooit getest.

Iedere eerste maandag van de maand om 12.00 uur precies wordt de sirene getest. Dit wordt gedaan om te checken of het systeem goed functioneert. Het signaal duurt 1 minuut en 26 seconden. Als dan de sirene te horen is, is er dus niets aan de hand. De eerstvolgende sirenetest vindt plaats op maandag 6 mei aanstaande om 12.00 uur precies.

Bron: Gemeente Strijen


Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.