Bij een werkbezoek van minister Lodewijk Asscher aan DordtYart in Dordrecht heeft hij het banenplan voor de regio Drechtsteden en Hoeksche Waard in ontvangst genomen van de jonge CDA-politicus Marco de Fonkert. De jonge CDA’er afkomstig uit Strijen wil zowel breed maatschappelijk als politiek draagvlak voor zijn initiatief creëren in beide regio’s.
De minister is verheugd over het initiatief van de jonge Strijenaar. Actie ter voorkoming van jeugdwerkloosheid is des te belangrijker omdat voor de lange termijn voor Nederland een tekort aan arbeidskrachten wordt voorspeld, zeggen zowel de minister als de initiatiefnemer van het actieplan. De jonge CDA’er voegt hieraan toe dat we door de komende vergrijzing op middellange termijn iedereen nodig zullen hebben. De huidige crisis ontneemt ons het zicht daar even op. In publieke sectoren als onderwijs en zorg, maar ook in het bedrijfsleven zal het tekort aan arbeidskrachten zich manifesteren. Ook dat lange termijn perspectief is een belangrijke reden om nu actie te ondernemen. „Wie nu de jeugd verliest, teert in op de toekomst. Wie nu de jeugd behoudt, stelt de toekomst veilig”, aldus de Strijenaar
In DordtYart, de voormalige Biesboschhal op de Staart, gingen overheid, onderwijs en ondernemers in gesprek over de stand van de arbeidsmarkt in de regio. Minister Asscher pleit voor een maakindustrie waarin meer ruimte is voor hoger technisch onderwijs in de regio en meer beroepsgerichte opleidingen. Tegelijkertijd wil De Fonkert over dit plan van de minister in gesprek gaan met het Da Vinci College in Dordrecht. „ Het is grotendeels aan de maakindustrie te danken dat Nederland een van de grootste exporteurs ter wereld is en dat met relatief weinig werknemers” is de mening van De Fonkert. Het Da Vinci College heeft hier al positief op gereageerd.
Bron: Atos RTV
Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.


