Vorig jaar verwachtte de Regionale Sociale Dienst Hoeksche Waard (RSDHW) het jaar 2011 af te moeten sluiten met een tekort van € 2,4 miljoen.
Inmiddels is echter gebleken dat het te verwachte tekort 50% minder is dan aanvankelijk werd aangenomen.
Diverse gezamenlijke inspanningen hebben ertoe geleid dat de gemeenten € 0,3 miljoen minder hoeven uit te geven. Om het vorig jaar voorziene tekort op te kunnen vangen hebben de vijf gemeenten in de Hoeksche Waard in 2011 een extra bijdrage geleverd van € 1,5 miljoen. Daarnaast voerde de RSDHW een fors aantal bezuinigingen door tot een totaal bedrag van € 1,2 miljoen. Bij deze bezuinigingen is een grote inzet gevraagd van en waargemaakt door de medewerkers van de RSDHW.
Deze bezuinigingen waren vooral gericht om de activiteiten van Talentenwaard op een betaalbaar niveau te brengen, de bedrijfsvoering van de RSDHW gezonder te maken door een vacaturestop in te voeren, de externe inhuur tot een minimum te beperken en waar mogelijk uitgaven in te beperken tot het niveau van de vastgestelde begroting 2011. Voorts is bij de inkomensvoorziening zwaar ingezet op handhaving. Dit heeft ertoe geleid dat het aantal cliënten in de Hoeksche Waard percentueel sterker gedaald is dan het landelijk gemiddelde. Tot slot dient vermeld te worden dat bezuinigingen tevens noodzakelijk waren om een aanzienlijke korting op bijvoorbeeld het participatiebudget (het budget voor re-integratieactiviteiten) door het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid het hoofd te kunnen bieden.
Voor 2012 moet nog een aantal stappen worden gezet om dit jaar ook positief af te kunnen sluiten. Een handicap is hierbij wel dat de verslechterende economie zorgt voor een toename van het aantal cliënten van de RSDHW.
(Bron: RSD Hoeksche Waard)
Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.


