STRIJEN – De Gedeputeerde Staten hebben de provinciale Faunabeheereenheid in juni 2014 toestemming gegeven in heel Zuid-Holland voor het onbeperkt vangen, vervoeren en doden van de ganzen.
Deze ontheffing is een aanvulling op de bestaande ontheffingen waarin ganzen al met geweer gedood mogen worden. De reden dat de ontheffing is verleend, is dat de ganzen schade zouden veroorzaken en een gevaar zouden zijn op plekken waar het gebruik van een geweer niet mogelijk is. Het gaat hierbij om bebouwde kommen, nabij wegen, tussen kassen en in natuurgebieden.
Daarom deze week de volgende poll:
Er zijn teveel ganzen het besluit van Provincie Zuid Holland om een deel af te maken...
- Is een goed idee. (74%, 308 Votes)
- Is een slecht idee. (26%, 111 Votes)
Total Voters: 419
Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.













Ik vind het een schande deze dieren op brute wijze af te slachten. Er moeten toch betere manieren zijn om de schade aan de landbouw te beperken. Het natuurgebied in de omgeving uitbreiden voor ganzen bijvoorbeeld? Ze kunnen ook bijna nergens terecht. Het gebied is erg uitgestrekt, maar bijna al het land wordt gebruikt voor landbouw. Ik woon zelf in een landbouwgebied en houd hier ook erg van, maar er moet ook plaats zijn voor natuur en trekvogels. Waar moeten ze anders rusten? Nederland is al zo volgebouwd. En als er dan geschoten moet worden op de dieren, doe het dan wel meteen goed en laat ze niet aangeschoten lijden. Vreselijk zoals de ganzen aan hun nek worden rondgeslingerd om ze te doden, hetgeen meestal niet lukt. Je moet er niet aan denken om zelf zo aan je einde te komen! Dieren hebben ook gevoel!!