Strijen – Op de fietspaden binnen de bebouwde kom van de gemeente Strijen worden, geheel volgens de landelijke richtlijnen, voortaan geen bromfietsers meer toegelaten.
Om de verkeersveiligheid van de fietsers te vergroten, en om zoveel mogelijk aan de inrichting van een 50 km/u weg te voldoen, is onder meer op een gedeelte langs de Industriestraat de afgelopen weken een vrijliggend fietspad aangelegd. Het fietspad loopt van de Trambaan tot aan de Kamerlingh Onnesstraat. Het fietspad krijgt voorrang op de zijwegen Simon Stevinstraat en de Kamerlingh Onnesstraat.
Bromfietsen worden geweerd van dit nieuwe fietspad. Zij moeten voortaan gebruik maken van de rijbaan. Het snelheidsverschil tussen fietsers en bromfietsers is te groot, waardoor er relatief veel ongevallen plaatsvinden tussen fietsers en bromfietsers. Het is ook landelijk beleid de bromfietsers binnen de bebouwde kom op de rijbaan te laten rijden.
Om die reden zijn ook de fietspaden langs de Trambaan en Edisonweg verplicht fietspad geworden, en is het fiets-/bromfietsverbod op de Trambaan en Edisonweg gewijzigd naar enkel een verbod voor fietsers.
Bron gemeente Strijen
Elke avond op de hoogte van het laatste nieuws uit de Hoeksche Waard? Schrijf je dan hier in voor onze gratis nieuwsbrief.


